- FAST PERFORMING WITH AMPLE STORAGE: Get things done easy and fast with the performance of an Intel processor, and ample storage space.
- IMMERSIVE FULL HD ENTERTAINMENT: Enhance your viewing experience with FHD crystal-clear images from any angle on a 3-sided micro-edge display.
- MADE WITH THE PLANET IN MIND: Our AiO design includes sustainable materials like ocean-bound plastic and post-consumer recycled plastic.
- INTEL IRIS XE GRAPHICS: Impressive performance for creating, gaming, and entertainment. A new level of graphics performance and crisp, stunning visuals.
- GET A FRESH PERSPECTIVE: From a rejuvenated Start menu, to new ways to connect to your favorite people, news, games, and content—Windows 11 is the place to think, express, and create in a natural way.
- BUILT TO LAST: Life can be unpredictable, but your HP desktop shouldn’t be. Backed by over 230 individual tests, our desktops go through it all to deliver durability you can trust and reliability you can count on.
- FULL HD DISPLAY: Sit back and enjoy crystal-clear visuals and images with the vibrant quality of 2 million pixels. The 1920 x 1080 resolution gives all your digital content a new dimension.
- ANTI-GLARE PANEL: Enjoy the sun and your favorite content with this anti-glare panel. Non-reflective and low gloss means you’ll get less glare while you’re outside.
HP 24-cb1002na All In One Desktop PC | Intel Core i5-1235U | 8GB RAM | 512GB SSD | Integrated Intel Iris Xe Graphics | Full HD Privacy Webcam | Dual 2W Speakers | Windows 11…
Buying Options

HP 24-cb1002na All In One Desktop PC Intel Core i5 8GB RAM 512GB SSD
£599.00
in stock
Onbuy.com

HP 24-cb1002na All In One Desktop PC Intel Core i5 8GB RAM 512GB SSD
£649.00
in stock
Onbuy.com

HP 24-cb1002na All In One Desktop PC | Intel Core i5-1235U | 8GB RAM | 512GB SSD | Integrated Intel Iris Xe Graphics | Full HD Privacy Webcam | Dual 2W...
£729.00
in stock
Amazon.co.uk
Highest Price
£599.00
Onbuy.com
December 31, 2025
Lowest Price
£599.00
Onbuy.com
May 13, 2026
Since December 31, 2025
I may earn a commission at no cost to you
| Brand | |
|---|---|
| Item model number | |
| Manufacturer | |
| series | |
| Colour | |
| Standing screen display size | 23.8 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| resolution | |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Processor Socket | FCBGA1744 |
| Processor Count | 10 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | Dual 2 W speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth, Infrared, Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11a/b/g/n/ac |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Guaranteed software updates until | |
| Date First Available |
Be the first to review “HP 24-cb1002na All In One Desktop PC | Intel Core i5-1235U | 8GB RAM | 512GB SSD | Integrated Intel Iris Xe Graphics | Full HD Privacy Webcam | Dual 2W Speakers | Windows 11…” Cancel reply
ℹ️
Customer reviews are sourced from third-party websites. We cannot guarantee their authenticity or accuracy.
×







Reviews
There are no reviews yet.